«
hangi-bitki-caylari-zayiflatir

Yapmakta olduğunuz diyetlere ek olarak hem zayıflamanıza yardımcı olan hem de fit vücuda kavuşmanıza sağlayacak bitki çayları nelerdir?

Yeşil Çay

Zayıflamaya yardımcı bitki çayları denilince ilk akla gelen çay yeşil çaydır. Zayıflamaya yardımcı olan çaylar arasında ilk sırada bulunan yeşil çay, içerisindeki antioksidanlar sayesinde metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.

Yaban Mersini Çayı

Zayıflamaya yardım eden çaylardan en önemlilerin biri de yaban mersini çayıdır. Kan şekerini dengelemesi sayesinde açlık hissinizin önüne geçer. Akşam yemekten önce bir bardak mersin çayı içerek iştahınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Beyaz Çay

Beyaz çay, yediğimiz besinler yoluyla alınan yağların vücut tarafından emilimini azaltarak yağların vücut tarafından depolanmasının önüne geçer.

Maydanoz Çayı

Maydanoz bitkisinin zayıflatıcı özelliği çoğu insan tarafından bilinmektedir. Sindirim sistemini hızlandıran maydanoz çayı aynı zamanda vücuttaki ödemin de atılmasını sağlamaktadır.

Tarçın Çayı

Kokusu sayesinde herkes tarafından sevilen tarçın çayı, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını hızlandırır. Tarçın bunlara ek olarak kan şekerini dengeleyerek açlık hissini bastırır.

Bir Cevap Yaz

Diyetisyen Osman Alabalık Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *