Uncategorized

DÜZENLİ CİNSEL İLİŞKİDE BULUNMAK SAĞLIKLI MI?

Her insanın vücudunun bağışıklık sistemini güçlü tutmak adına belirli adımları yapması gerekir. Tıpkı düzenli beslenme düzenli uyku, spor gibi aktivitelerin yanı sıra seks te yapması gerekmektedir. Düzenli seks yapan evli çiftlerin bağışıklıkları diğer insanlara göre daha yüksektir. Hastalıklara karşı savaş açan seks ciddi oranda kişilerin sağlık durumlarını ileri boyutlara taşıyor. Özellikle gribal iltihap hastalıkları başta olmak üzere seks düzenli yapıldığında birçok hastalığın hızla iyileşmesi adına çok işe yarıyor. Düzen konusunda evli bir çiftin seks yapma aralığı hafta boyunca en az 3 gün olmalıdır. Yani gün aşırı ara verilerek ya da 2 gün aralıklarla bu süre içinde seks yapılmalıdır. 

Cinsel İlişkilerde Sağlık 

Sağlık çok geniş konulardan biri olup her konuda olduğu gibi seks konusunda da ayrı bir yere sahiptir. Özellikle evli çiftler arasında çok uzun süre verilen seks araları hem eşlerin birbirinden soğumalarına hem de hastalıklara karşı korunma bariyerini ortadan kaldırmalarına sebebiyet verir. Bu yüzden mutlaka düzenli seks yapılmalıdır. Sağlık açısından büyük önem taşıyan seks konusu aşırı şekilde her gün yapılırsa vücudun direnci bir anda çökebilir. Fakat gün aşırı yapılırsa bağışıklık sisteminize çok fazla fayda olacağından sağlığınız açısından çok avantajlı olacaktır. Ayrıca birkaç madde de düzenli seksin faydalarını daha net şekilde anlamak mümkündür.

  • Stres seviyesini azaltır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Kalp krizi riskini düşürür.
  • Ağrıları azaltıp yaraların hızla iyileşmesini sağlar.
  • Kadınlarda adet döneminin düzenli hale gelmesini sağlar.
  • Mutlu eder ve aldatmayı önler.

Bu 6 maddede belirtilen durumların daha fazlası avantaj olarak karşınıza çıkacak sonuçlardır. Çünkü seks vücudun gerekli gördüğü bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacın karşılanması ile erkek ve kadın vücutlarında kalan akıntıyı dışarı atmış olur. Fakat bu akıntı yani sperm içerde kalırsa zaman içinde sinirli veya aşırı stresli olmanız mümkündür. Ayrıca hastalıklara karşı direnciniz çok düşük olur. Sonuç olarak belirlenen maddelerin tam tersi vücudunuzda ve kişiliğinizde düzensiz seviyede ilerler. Bu yüzden evli çiftlerin mutlaka düzenli seks hayatı olmalıdır. 

Tags
Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close