«
ideal-diyet-kurallari

Kişiye özel şekilde hazırlanan diyet programları yalnızca kilo vermeye değil, kişinin yaşam kalitesini yükseltmeye de yardımcı olur.

Birçok diyet programı, başladıktan 1-2 gün sonra hemen bitiyor. Halbuki kişinin yaşam stili, sağlık durumu ve beslenme alışkanlığı yapısına uygun bir diyet programının varlığı kalıcı olarak kilo vermenize yardımcı olur.

Dengeli Beslenme

Az bir zamanda onlarca kilo vermeye çalışmak hastalık riskini artırır ve sindirim hastalıkları genelde bu yanlış yüzünden ortaya çıkar. Bu sebepten ötürü, sağlıklı bir beslenme için besinleri gruplara, miktarına ve kalitesine göre ayırarak yemek gerekmektedir.

Ara Öğünler

Öğünlerin arasındaki süre arttıkça yağ birikimi de artar. Kan yağları düzeyi ile kalp hastalıkları birbirine paralel olarak artış göstermekte. Bu sebeple, en az üç öğün beslenmek ve ana öğünlere ek ara öğünler de yapmak gerekiyor.

Şeker ve Tuz

%100 karbonhidrat içerikli şekerin herhangi bir besin değeri yoktur. Yediğimiz yiyeceğe fazladan şeker eklemek ise alınacak kaloriyi artırmak ve sağlığınıza fazladan zarar vermek anlamına geliyor.

Bir Cevap Yaz

Diyetisyen Osman Alabalık Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *