Sağlıklı Yaşam

Bu Besinler Odaklanmanızı Sağlıyor!

Günün koşuşturmacası içerisinde enerjinizin azaldığını ve yaptığınız şeylere konsantrasyonunuzun düştüğünü hissedebilirsiniz. Beslenmenizde ek olarak yapacağınız ufak ayrıntılar konsantrasyonunuzu ve beyin fonksiyonlarının işlevini artırmanıza yardımcı olabilir.

Karbonhidratlar ve Enerji

Gün içinde enerjinizin azaldığı anlarda, karbonhidrat içeren besinler geçici olarak da olsa enerji seviyenizi artırabilir. Uzun süreli enerji artırımı için karbonhidratları protein içeren besinlerle birlikte tüketmek doğru bir çözüm olacaktır. 

Kafein

Olduğumuzdan daha zeki olmamız için bir yol yok fakat kafein gibi bazı besin maddeleri size enerji verir ve daha iyi bir şekilde konsantre olmanıza yardımcı olur. Kahve, çay ve çikolata gibi besinlerin içeriğinde bulunan kafein, günde 400 mg aşmanız durumunda yan etkiler gösterebilir.

Yağlı Tohum ve Bitter Çikolata

Yağlı tohumlar, güçlü bir antioksidan olan E vitamini bakımından oldukça zengindirler. Araştırmalar, E vitaminin yaşla birlikte ortaya çıkan zihinsel ve bilişsel fonksiyonların azalmasının önüne geçebileceğini gösteriyor. Bitter çikolata da ayrıca güçlü antioksidan bileşenlere sahiptir ve doğal olarak odaklanmaya yardımcı olan kafein maddesini içermekte.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün